W niedzielę, 3 maja, w kościele pw. Świętego Leonarda w Mircu odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Był to wyjątkowy dzień dla 59 dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa pod postacią Chleba Eucharystycznego.
Na tę szczególną okazję kościół został pięknie przygotowany i udekorowany. Równie starannie przygotowano teren wokół kościoła, który dzięki pracy i zaangażowaniu rodziców prezentował się wyjątkowo uroczyście.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, jako wyraz wdzięczności i pamiątkę tego ważnego wydarzenia, ufundowali dwa cenne dary dla naszej parafii: kapę maryjną oraz ornat św. Leonarda.
Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Pawła za duchowe prowadzenie dzieci i ich rodzin w przygotowaniach do tego wielkiego święta. Wyrazy wdzięczności składamy również paniom katechetkom – Kazimierze i Dorocie – za trud, serce i ogromne zaangażowanie w jak najlepsze przygotowanie dzieci do przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii.
Dziękujemy także wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia tej pięknej uroczystości – zarówno poprzez modlitwę, pracę, jak i wszelką okazaną pomoc.
Niech Jezus Eucharystyczny prowadzi dzieci pierwszokomunijne przez całe życie, umacnia ich w wierze i obdarza potrzebnymi łaskami, a Matka Najświętsza niech otacza je swoją opieką.
Zdjęcia: Aneta Lewandowska Foto Arvi