We wtorek, 18 maja, odbył się wyjazd 20 przedstawicieli naszej parafii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i rezydencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza znajdującej się obok Wawelu, którego celem było otrzymanie relikwii Świętej Faustyny Kowalskiej oraz Świętego Jana Pawła II dla naszej parafii.
Uczestnicy wyjazdu wyruszyli o godzinie 6.30 rano sprzed naszego kościoła. Po przybyciu do kaplicy Sióstr Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste przekazanie relikwii św. Siostry Faustyny, a następnie Msza Święta, podczas której ksiądz proboszcz modlili się w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej, prosząc o potrzebne łaski oraz duchową opiekę przez wstawiennictwo św. Faustyny. Następnie zwiedzaliśmy wspólnie sanktuarium.
O godz. 12.00 wyruszyliśmy na ul. Kanoniczą 18 gdzie ze względu na nieobecność w tym dniu Księdza Kardynała, Siostra Sercanka oddelegowana przez Jego Eminencję przekazała nam relikwie św. Jana Pawła II.
Najważniejszym momentem pobytu w Krakowie było przyjęcie relikwii Pierwszego Stopnia Apostołów Bożego Miłosierdzia dla naszej parafii w roku Jej Wielkiego Jubileuszu 700-lecia.
To wyjątkowy dar dla naszej parafii i jakże ważne, podniosłe i radosne wydarzenie, które z pewnością przyczyni się do pogłębienia kultu Bożego Miłosierdzia oraz duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II wśród naszych parafian.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspólną modlitwę i zaangażowanie. Niech św. Faustyna i św. Jan Paweł II wypraszają obfite łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Po wypełnieniu tego pięknego zadania udaliśmy się na zwiedzanie Wawelu i krakowskiego rynku z kościołem Mariackim, a następnie wyruszyliśmy w kierunku domu.
Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła – będzie miało miejsce w uroczystość odpustową ku czci św. Anny czyli 26.07.2026r.